Čoven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige i književnost

4 posters

Go down

Knjige i književnost Empty Knjige i književnost

Postaj by darkie čet srp 02, 2009 11:51 am

Navedite nam svoje omiljene knjige, zbog čega baš one te nam preporučite iste ! Takodjer se za svaku knjigu može otvoriti zasebna tema, kao i za žanr književnosti ukoliko želite više raspravljati i podijeliti te saslušati više ideja i mišljenja. Wink
darkie
darkie
Administratorica

Female
Broj postova : 1268
Age : 34
Lokacija : Bihać,BiH
Hobiji : Trbušni ples :)
Najdraža knjiga : New Moon
Registration date : 18.08.2008

[Vrh] Go down

Knjige i književnost Empty Re: Knjige i književnost

Postaj by Chibi pet srp 03, 2009 2:52 am

dakle..za sada najdraža knjiga mi je ona koju sam zadnju čitala:
Memoirs of a geisha >> Arthur Golden
Knjiga je prvi put izdana 1997, a pisana je u prvom licu. Priču nam priča Geisha po imenu Sayuri Nitta (Chiyo) koja je radila u Kyotu (japan) prije i poslije drugog svjetskog rata. Zadivilo me koliko je toga prošla još kao djevojčica i što joj se sve dogodilo. Autor je bazirao knjigu na intervjuu Mineko Iwasaki, jednoj od najpoznatijih i najuspješnijih gejši svog vremena.

a sada ukratko:
Sayuri 70-ogodišnja geisha u mirovini koja živi u New Yorku intervjuirana od profesora Jakoba Haarhuisa prisjeća se i prepričava događaje u svome životu. Kao djevojčica zvala se Chiyo, živjela je u ribarskom selu sa svojom sestrom, ocem i umiručom majkom. Roditelji su nju i njenu sestru prodali dok joj je bilo 9 godina. Chiyo završava u Nitta geisha kući, dok njena sestra nema te sreće. Tu ću stat jer ne želim otkriti previše Smile

Mineko je uskoro napisala i svoju autobiografiju koja mi je sljedeća na listi knjiga za čitanje.

Kao što vjerojatno svi znaju po knjizi je snimljen film koji je dosta kvalitetan, ali mi se ne sviđa jer su pola glumaca Kinezi što je po meni sramota, neki detalji su krivi (način vezanja obia npr.), te naravno kao i svaki film preveć je skračen i izmjenjen.

eto toliko od mene.

hiper
Chibi
Chibi

Female
Broj postova : 212
Age : 32
Lokacija : Harajuku, Tokyo, Japan.. (a inaće zagreb, Hrvatska)
Hobiji : Napastovanje azijata i svega ostaloga što hoda
Najdraža knjiga : Memoirs of a geisha, Vampire kisses...
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Knjige i književnost Empty Re: Knjige i književnost

Postaj by Tanchy čet srp 16, 2009 3:56 am

Najdraži serijal knjiga od svih mi je bio i ostao Harry Potter. Mislim da ste svi čuli za njega pa je besmisleno pričati tko je on. Laughing Uz njega sam zbilja zavoljela knjige i čitanje i baš mi je prirastao srcu. Sad sam to počela shvaćati još više nego prije. I te knjige stalno mogu čitati iznova a da mi ne dosade. Very Happy
Uvijek sam voljela magiju i takve gluposti, i zato volim pobjeći na neko vrijeme u taj svijet iz mašte i zamišljati da je stvaran. Very Happy
Najdraža knjiga iz serijala mi je Princ miješane krvi, i zato jedva čekam da vidim kakav je ispao film. Very Happy

Drugo, Gospodar prstenova i Hobit. Volim i cijenim Tolkiena kao pisca jer općenito volim fantasy kao žanr, a Tolkien je izmislio cijeli novi svijet, jezike, povijest, rase i neznam što sve ne. Jako ga poštujem i cijenim zbog sve te mašte i razrade toga. A i sama priča mi se sviđa, opisi, likovi i sve. Very Happy

Sumrak tetralogija. Ah. O tome bih svašta mogla reći. Laughing Prije, kad sam tek počela čitati Sumrak sam bila opsjednuta njime, mislila sam da je to najbolje što sam ikad pročitala, sve me podsjećalo na to, hiperventilirala bih kad bih čula nešto vezano za knjige i slično. Laughing Ali, sad me ta početna opsjednutost prošla, i mogu reći da mi Sumrak ipak nije najbolji. Bilo je to kratko razdoblje kad sam to mislila. Razz Knjige su mi i dalje drage i sve to, ali ipak to više nije onako kako je bilo. Smeta me to što je Sumrak sad postao uberpopularan i cool pa ga sad svi čitaju kako bi i oni bili 'cool'. A meni je ipak draže kad volim stvari koje ne voli masa ljudi samo kako bi se osjećali 'cool' jer ih vole. Razz
A i kad objektivno gledam na to, Sumrak nije bogznašto. Lako je izmislisti savršenog lika kao što je Edward pa da curice vrište. Laughing

Evo, toliko o tome što mi je naj. Very Happy
A u planu za čitanje imam još hrpetinu knjiga i nemam pojma kad ću to sve stići. Vjerojatno nikad, jer se lista samo povećava. Laughing
Tanchy
Tanchy

Female
Broj postova : 266
Age : 30
Lokacija : somewhere over the rainbow
Najdraža knjiga : LOTR, HP, Twilight saga
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Knjige i književnost Empty Re: Knjige i književnost

Postaj by Unwritten sub srp 18, 2009 6:21 pm

Tanchy je napisao/la:Najdraži serijal knjiga od svih mi je bio i ostao Harry Potter. Mislim da ste svi čuli za njega pa je besmisleno pričati tko je on. Laughing Uz njega sam zbilja zavoljela knjige i čitanje i baš mi je prirastao srcu. Sad sam to počela shvaćati još više nego prije. I te knjige stalno mogu čitati iznova a da mi ne dosade. Very Happy
Uvijek sam voljela magiju i takve gluposti, i zato volim pobjeći na neko vrijeme u taj svijet iz mašte i zamišljati da je stvaran. Very Happy

Potpuno se slažem s tobom.HP su knjige moje mladosti ( Laughing kako to čudno zvuči,kao da sad imam 60 godina ).Počela sam ih čitat s 10 sve do sada,i da nije bilo njih ja stvarno ne znam da li bih ikad mogla zavoljeti čitanje. bow J.K.Rowling je carica,osim što je malo zabrljala na kraju,ALI to stvarno nema veze.Opraštam joj sve.S takvom originalnošću kako ona piše... bow

Dalje,volim i Sumrak knjige,prvenstveno zato jer volim ljubavne priče.Uz njih se znam nasmijati,naplakati a i dosta su napete kad ih prvi put čitaš,jer ne znaš što će se dalje desiti.Prije sam također bila ultra uber super fan,ali sve je to splasnulo nakon nekog vremena.No uvijek će mi ostati u srcu ta razdoblja kad sam bila ospjednuta Edwardom Laughing

Nedavno sam pročitala i Eragona i mogu reći da ga obožavam hearts volim likove,stvarno,iako me malo smeta što je Paolini to pisao kad je još bio dijete i nije dobro razradio stvari i odnose,ali ajde,ideja mu je super.Jedva čekam 3.dio na hrvatskom. bounce

Sviđaju mi se isto 13 malih plavih omotnica,Povjesničarka,U anđeoskom liku zvijeri,itd ne mogu se sjetit više pricazidu Laughing
Unwritten
Unwritten
Moderatorica

Female
Broj postova : 963
Age : 32
Lokacija : Planet Edward
Hobiji : čitanje,spavanje,slušanje mjuze...
Najdraža knjiga : Mladi mjesec,HP,Eragon....
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Knjige i književnost Empty Re: Knjige i književnost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.